Националният волейболен отбор на Бразилия се справи с Канада при гостуването си в Hershey Centre (Мисисауга), като надделя с чистото 3:0 (25:18; 25:23; 25:21) гейма над домакините в среща от група предварителна група „А” на Световната волейболна лига.

Олимпийските и световни шампиони бяха пълни господари на игрището, а канадците не успяха да изпълнят тактическата задача да затрудняват латиноамериканците със силен сервис, тъй като твърде често грешаха при изпълнението на начален удар. Това улесни посрещането на бразилците и лесно организираха неразгадаеми за противниковия блок комбинации. След кратка почивка в състава на гостите се завърна Жиба, който заедно с Данте завърши с 13 точки.

Отборът на Бразилия продължава да е убедителен лидер в група „А”, като има 9 победи от 9 мача и само на теория може да бъде изпреварен от втория Финландия. На „златистите” има предстоят още три мача преди да летят за Полша, където ще вземат участие във финалния турнир на надпреварата.

На 23 юни те излизат за втория си мач срещу Канада, а през следващия уикенд ще пътуват за Финландия.

Както е известно, българският национален тим се изправя именно срещу Бразилия в първия мач на финалния турнир в Катовице.

Канада: Даниел Луис 9, Скот Коски 0, Стив Бринкман 9, Марк Доц 10, Мъри Грепентайн 5, Фред Уинтърс 7, Крис Уолфенден (л); (Луис-Пиер Мейнвил 0, Майкъл Мъндей 0)

Бразилия: Жилберто Годой (Жиба) 13, Андерсон Родригес 10, Густаво Ендрес 10, Родриго Сантана 8, Рикардо Гарсия 0, Данте Гимараеш 13, Алан Домингош (л); (Марсело Ергартен 0, Самуел Фухс 1)