Бразилия обърна Русия с 3-2 (20-25, 21-25, 25-22, 25-23, 15-12) в първия мач от финалната шестица на 19-то Световно първенство по волейбол.

Днес в Торино започват битките във финалната шестица на Световното по волейбол

В неделя ще стане известен новият шампион на планетата

"Сборная" започна среща с пълна газ и подложи на непрестанна бомбардировка бразилците. Волков, Михайлов и Мусерски бележеха точка след точка и бързата победа изглеждаше сигурна. В третия гейм южноамериканците се закачиха някак за мача и успяха повече на инат да намалят резултата.

Руснаците играеха малко пренебрежително и това в крайна сметка им изигра лоша шега. Четвъртият гейм отново беше много оспорван, но тенденцията вече беше на страната на Бразилия. Героят от Рио Липе завършваше, изглеждащи като невъзможни топки, след като неговите съотборници гонеха топката по трибуните.

Снимка 380423

Източник: fivb.org

В петия гейм превъзходството на Селесао беше пълно. Руснаците изглеждаха уморени и обезверени. Така победителите реализираха третия си мачбол и затвориха тайбрека с 15-12.

Най-резултатен беше Уолас де Соуза с 22 точки. Луис Фелипе Фонтелес "Липе" добави 15 точки, всяка една от които празнуваше като гол във футбола. За Русия Дмитрий Волков завърши с 23 точки, а Максим Михайлов с 19 точки.

Днес е поправителния изпит за руснаците. От 18:00 часа те ще играят с непобедения тим на САЩ. При чист успех Сборная ще се класира за полуфинал. Ако победата е с 3-2 момчетата на Сергей Шляпников имат нужда от равенство в точките, за да избегнат комбинация в последния мач между САЩ и Бразилия. При успех на американците руснаците ще трябва да стягат куфарите.