Отборът на България демонстрира за пореден път голямата си класа, след като постигна безпроблемна победа над волейболните национали на Испания с 3:0. Разгромният триумф бе постигнат за удоволствие на хилядите родни фенове, решили да подкрепят „лъвовете" в последната им среща от груповата фаза.

Момчетата на Радостин Стойчев доминираха напълн и през трите гейма, затваряйки ги на 16, 20 и отново 16.

Първият гейм протече под абсолютната доминация на Матей Казийски и компания. Разликата в класите бе видима, а съотношението на  точките в края напълно логично 25:16.  Първото техническо прекъсване в срещата дойде при резултат 8:6 за „лъвовете", докато при второто, разликата вече бе цели пет точки.

До края на гейма разликата се увеличи още повече, и в крайна сметка българите спечелиха с 25:16.

Добрата игра на родните ни национали продължи и през втората част на този сблъсък. Вторият гейм започна равностойно, като двубоят вървеше точка за точка. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:13, като до този момент испанците показвха, че няма да се прдадат толкова лесно.

В следващите минути обаче разликата набъбна сериозно, за да се стигне до 20:13. Добри отигравания Владимир Николов и Матей Казийски осигуриха победата ни във втория гейм с краен резултат 25:20.

Третият гейм довърши надеждите на „Ла Фурия" за нещо повече, след като родните национали бяха повече от категорични. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за домакините. Блокаут на Цветан Соколов пък донесе комфортната преднина при второто прекъсване  от 16:8.

От там нататък нещата бяха повече от лесни, за да се стигне до 25:16, с което спечелихме мача с 3:0 гейма.

Така момчетата на Радостин Стойчев спечелиха първото място в класирането на група „А". Още по-радостен факт за цялата волейболна общественост е, че по пътя си към полуфиналите, националите ни не загубиха дори и гейм, което е ясен показател за качеството и целите на нашия тим.

От тук нататък, всички български фенове очакват решаващата битка срещу отбора на Германия утре, която ще определи единия от финалистите на тази Олимпийска квалификация.

Със сигурност „Арена Армеец" ще бъде пълна до краен предел, подкрепяйки родните спортисти в стремежа им за участие на Олимпиадата в Лондон.

Срещата между България и Германия е утре с начален час 20:45 часа.

БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:0 (25:16, 25:20, 25:16)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Радостин Стойчев

ИСПАНИЯ: Гийермо Ернан, Серхио Нода, Марк Алтайо, Хорхе Фернандес, Ибан Перес, Густаво Делгадо - Франсеск Лянас-либеро

Старши-треньор: Фернандо Муньос Бенитес.