Левски Сиконко пропусна да се класира за следващата фаза на Шампионската лига. "Сините", загубиха драматично у дома от белгийския Кнак (Рьозеларе) с 2: 3 (24, -25, -17, 18, -13). Така родните шампиони вече заемат четвърто място във временното класиране в група "С" с 9 т. и за да продължат напред им трябва задължителна победа в Гърция срещу Олимпиакос следващата седмица. Лидер в потока е Кнак с 11 т.

Срещата се игра пред 1500 зрители в столичната зала "Универсиада", които издигнаха плакат с надпис: "Свобода за българските медици в Либия".

Левски започна много добре първия гейм, като още в началото дръпна в резултата. На първото техническо прекъсване волейболистите, водени от старши треньорът Мартин Стоев, се оттеглиха при резултат 8:7 в тяхна полза.

След почивка много добре се включи посрещачът Методи Ананиев, който затрудняваше максимално блокадата на Кнак. Белгийците обаче се съвзеха и доведоха резултата до 24:24. Две мощни атаки на капитанът на "сините" Боян Йорданов спечелиха гейма за българите.

Във втората част родния шампион превъзхождаше съперника си почти през цялото време. Йорданов показа, че може да играе добре не само в нападение, но и в защита и Левски поведе с 22:17. След това обаче Кнак се окопити, направи пет поредни точки, а след това спечели гейма с 27:25.

Това явно пречупи "сините" които не приличаха на себе си в третата част. Волейболистите на Кнак правеха какво си искат на игрището. При резултат 20:12 за гостите Стоев реши даде почивка на повечето си титуляри. Напрежението ескалира и по трибуните и при 24:16 към терена полетя запалка.

Тя бе прибрана от съдиите, а Левски със сигурност ще отнесе глоба.
В четвъртия гейм Боян Йорданов и компания изнесоха лекция по волейбол на Кнак. Решени да стигнат до тайбрек "сините" започнаха да трупат точка след точка и взеха гейма с 25:18. В последната част белгийците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:13. Следващият четвъртък Левски гостува на Олимпиакос (Гър).

От днес участието си европейските клубни турнири започват ЦСКА и Пирин (Разлог). Двата тима ще ни представят в турнира за купата на ЦЕВ. "Червените" приемат в "Универсиада" Олщин (Пол), Истанбул, и Цървена Звезда.

Пирин от днес е в Лозана, където са в група с Халкбанк (Тур), Клагенфурт (Ав) и местният едноименен тим. В следващия кръг на надпреварата продължава победителят в потока.