Белгия направи втората съществена изненада на дамския Евроволей 2019. В мач от група "B" в Лодз белгийките обърнаха домакина на потока Полша с 3-2 (20-25, 27-25, 20-25, 25-21, 17-15), в продължил повече от два часа трилър.

България излиза срещу Финландия за място на 1/8-финал на Евроволей 2019

Турция и Сърбия с тригеймови победи в предпоследния ден от група "А"

Момичетата на Герт Ван де Брук засега са втори в класирането в групата и ще запазят мястото си ако Италия победи Полша днес. Брит Ерботс завърши с невероятните 33 точки, а  Марлис Янсенс се отчете с 18 точки. За домакините Малвина Смажек беше най-полезна с 28 точки. Полякините имат нужда от задължителна победа днес срещу Италия. В противен случай ще се натресат на Русия на осминафинала.

Словения стана четвъртият отбор в потока след победа с 3-2 гейма срещу Украйна и ще срещне победителя от група "D" Германия.

6. Португалия 0 4 0 1:12 0.08 203/324 0.627 4

Азербейджан победи аутсайдера Естония в мач от група "C", срещите от които се играят в Будапеща (Унгария). Така азерките имат нужда от чиста победа срещу Румъния днес, за да играят в елиминациите с победителя от мача България - Финландия. В противен случай Хървтия, която вчера победи с 3-0 гейма домакините от Унгария. ще запази второто си място.

Румъния може да се изкачи на трето място при победа срещу Азербайджан и тогава ще играе със загубилия от мача между Сърбия и Турция. Тази група беше подчертано най-слабата на дамския Евроволей и Холандия я спечели два дни преди края на срещите. Холандките ще се изправят срещу Гърция и изглеждат сигурни четвъртфиналистки.

6. Естония 0 5(1) 1 4:15 0.27 360/461 0.781 5

Германия спечели първото място в група "D" след разгром над Беларус 3-0 (25-10, 25-15, 25-15) и ще играе със Словения в Лодз. Мачовете от този поток се играят в Братилсава (Словакия), което осигури на домакините трето място. Те дори могат да мечтаят и за второто, но трябва днес да победят фаворита Русия.

Рускините снощи се наложиха над четвъртия участник от групата на осминафинал Испания с 3-0 (25-15, 25-19, 25-22). Те ще играят във следващата фаза или с Полша, или с Белгия. Испанките достигнаха тавана на възможностите си и сега ще опитат да сюрпризират Италия или Полша в следващия етап.

6. Швейцария 0 4(1) 1 2:12 0.17 277/337 0.822 4

Осминафиналите и четвъртфиналите ще се играят в Анкара и Лодз. Отборите от групита "A" и "C" се събират в турската столица, а тези от групите "B" и "D" в Полша. Финалната четворка ще бъде в Турция.

Българките ако победят Финландия днес, в мача започващ в 17:00 часа, ще се срещнат с Азербайджан или Хърватия. После идва ред отново на Сърбия или Турция.