Фаворитите Сърбия и Турция спечелиха очаквани тригеймови победи в предпоследния ден от група "A" на дамския Евроволей 2019 и днес ще определят победителя в потока.

Световните шампионки от Сърбия победиха Гърция с 3-0 (25-21, 25-17, 25-21), а домакините сложиха край на участието на Франция в надпреварата след 3-0 (25-19, 25-19, 25-16).

Волейболистите до 19 години загубиха от Аржентина в пет гейма и останаха на крачка от медалите

Българите ще играят за разпределение на местатата от пето до осмо на Светвоното в Тунис

Така гъркините ше заемат четвъртото място в групата, защото ще бъдат изпреварени от победителя от сблъсъка България - Финалндия. Южните ни съседки ще играят на осминафиналите със силния отбор на Холандия. Французойките си останаха само с победата срещу България и заеха последното, шесто място.

Момичетата на Иван Петков се върнаха в изходна позиция. Победа срещу Финландия днес от 17:00 часа е задължителна и ще им осигури двубой в елиминациите с Азербейджан или Хърватия. Разликата в класите е в полза на  българките, но те вече изхабиха правото си на подценяване след нелепата загуба в петък от Франция.