България не само защити балканската си шампионска титла за момчета, но го направи и по блестящ начин - без да загуби нито един гейм през цялото Балканско първенство в Казанлък.

Националите на Драган Иванов си осигуриха първото място в крайното класиране и златните медали още в събота, но това не ги отказа да гонят и да постигнат чиста победа и в последния си мач срещу Турция.  Лъвчетата разгромиха противника с 3:0 (25:17, 25:19, 25:16) за 65 минути игра.  Така те играха феърплей спрямо връстниците си от Румъния, като ги оставиха на третата позиция с бронзовите медали.  Сребърните извоюва отборът на Сърбия.

Топреализатор на мача стана Стефан Иванов с 25 точки, цели 5 от които директно от начален удар.  Пламен Шекерджиев добави 14, отчита bgvolleyball.com.