България победи Канада с 3-1 (23-25, 27-25, 25-21, 25-21) и се класира за втората фаза на 18-то Световно първенство по волейбол, което се провежда в Япония. Това е втори успех в Сапоро след този срещу Куба в неделя.

Китай победи България с 3:1 в среща от 4-ия кръг на Световното първенство по волейбол

"Лъвиците" затрудниха максимално олимпийските шампионки от Китай

Предстои ни директен спор с Канада за класиране в следващата фаза на Мондиал 2018

Първите два гейма се развиха по идентичен сценарий. Българките започваха мощно и дръпваха сериозно в резултата. Канадките с отлична игра в защита успяваха около 20-та точка да изравнят.

В края на първата част грешките на "лъвиците" подариха гейма на съперничките си след 23-25. Във втората концентрацията не падна и в решителните разигравания българките успяха да се наложат с 27-25.

Снимка 381769

Източник: fivb.org

В третия гейм сценарият беше същият. Нашите поведоха с 20-14 и позволиха на съперничките ни да се доближат на една точка. При 22-21 Иван Петков взе таймаут, внесе спокойствие с точни указания и нужните три точки бяха постигнати.

В последната част канадките се закачиха след второто техническо прекъсване. При 20-20 техният треньор поиска челъндж, който се оказа в полза на българките. Последваха две атаки в аут и "лъвиците" поведоха с 23-20 и приключиха със съпротивата на "кленовите листа".