Българският национален отбор по волейбол приключи със загуба тазгодишното си участие в турнира Лига на нациите. В пловдивската зала "Колодрума", селекцията на Силвано Пранди загуби с 0:3 гейма от Сърбия (23:25, 12:25, 18:25). По този начин нашите завършиха надпреварата с актив от 5 победи и 10 поражения, който ни отреди 12-то място в крайното класиране. Позицията ни респективно не позволява наше участие в следващата фаза на турнира. Позитивното е, че "трикольорите" ще запазят елитния си статут и за кампанията през сезон 2020 година.

България срази САЩ в Лига на нациите

"Лъвовете" победиха с 3:1 в Пловдив

Днес българските волейболисти не дадоха почти никакъв отпор на своя балкански съперник. Така всички погледи се отправят към задаващите се олимпийски квалификации, които са основната ни цел през този сезон.

Началните акорди на балканското дерби бяха белязани от равностойни действия на паркета. При първото техническо прекъсване селекцията на Силвано Пранди имаше преднина от три точки. Постепенно обаче "лъвовете" загубиха аванса си, за да се стигне до положителен актив за западните ни съседни при контра блок-аут на Лубурич. Към края на частта пък хората на Никола Гърбич натрупаха доста добра преднина, която не беше пропиляна за крайното 23:25.

Теодор Салпаров: Чака ни зверски труд преди олимпийската квалификация

"Няма синхрон между състезателите, отборното го няма"

Втората част се превърна в истинско фиаско за нашите сънародници, които реализираха едва 12 точки срещу 25 за съперника ни. Във втория гейм дебют за националния отбор на България направи разпределителят Чоно Пенчев, но и той не промени с нищо трагичните събития на полето.

И третият гейм стартира по-добре за сърбите. Втората техническа пауза дойде при 16:12 за тях след атака през центъра на Петър Кръсманович. Равностойната игра продължи до 20:16 за западните ни съседи след технично пускане на Дражен Лубурич. В крайна сметка Сърбия стигна до мачбол при 24:16 след нови два аса на Ивович, след което спечели с 25:18 и 3:0 след мощна атака на Лубурич.

Силвано Пранди: Имам точна представа за състава за олимпийската квалификация