Волейболистките на България победиха Украйна с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в 5-ия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер в Ивано Франкивск. Възпитаничките на Иван Петков са все по-близо до финалната четворка на Златната лига.

Така българските "лъвици" продължават да са начело във временното класиране в групата с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото е и Азербайджан, но с по-лошо геймово съотношение.

Най-полезна за българския тим бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок и 63% ефективност в атака), а Гергана Димитрова (1 блок, 2 аса, 40% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) и Нася Димитрова (1 блок, 1 ас и 82% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за победата.

В последния си мач България гостува на Португалия и трябва да гони победа с 3:0 или 3:1 гейма.