България записа първа победа в 20-то издание на Световната лига. Нашите надиграха 3:1 (24, - 19, 21, 22) Япония в среща от втория кръг на борбата в група С. С успеха тимът ни се укрепи на третото място в потока.
С изявите си в мача срещу азиатците обаче българите не дадоха много поводи за оптимизъм. Доста брак в представянето си за пореден път допусна разпределителят Андрей Жеков. Заради неубедителните си на моменти прояви Андрей бе заменен в третия гейм от младия Георги Братоев. За кратко на скамейката седна и звездата Матей Казийски. Гостите демонстрираха страхотна игра в защита и добри технични отигравания в нападение, която често оставаше неразгадаема за нашите.
Пореден супер мач изигра единствено Владимир Николов. Диагоналът се справи дори с лошите топки, опитваше да тормози посрещането на тима на Япония от начален удар, въпреки че допусна грешки именно в традиционния си елемент.
В опит да изненада съперника и да повиши височината на блокадата Силвано Пранди остави в началото на срещата на скамейката Христо Цветанов. На негово място се появи Теодор Богданов. Центърът на Левски Сиконко обаче не оправда доверието и още в края на третия гейм на полето бе върнат Цветанов. Първи мач като титуляр изигра наблюдавания от италианския Вибо Валения Методи Ананиев.
Неприятно впечатление обаче оставиха празните места в зала Конгресна, въпреки широко обявения от домакините огромен интерес към срещата.
1986
на 20.06.2009 в 15:21:07 #15Нямаме център и това си е, Гайдата само за брулене на орехи става.
marata3
на 20.06.2009 в 15:20:38 #14абе да питам какво му има на Пламен , контузен ли е или аз не съм разбрал нещо .............................. може пак да е надрусан
nikita
на 20.06.2009 в 15:16:27 #13абе да питам какво му има на Пламен , контузен ли е или аз не съм разбрал нещо
tvorec
на 20.06.2009 в 15:13:41 #12без гибона е тегаво положението
гюро
на 20.06.2009 в 15:12:40 #11жеката втория гейм една топка като хората не е дал
1986
на 20.06.2009 в 15:12:34 #10Джапанките пак яко дърпат
1986
на 20.06.2009 в 15:05:28 #91-0 Браво.
1986
на 20.06.2009 в 14:53:14 #82 блока за Япония, 1 за България.
Santiago Bernabeu
на 20.06.2009 в 14:53:14 #7Тоя Шимизу рулира.
гюро
на 20.06.2009 в 14:52:08 #6за какво да я жертват ние все нея я жертваме и после дедовия.Жеката пак глътна бастуна
Santiago Bernabeu
на 20.06.2009 в 14:51:32 #5Ще ги биеме бе спокойно.
1986
на 20.06.2009 в 14:50:00 #4Еб*х тоя Шимизу все едно е Максим Михайлов . Явно тази лига я жертват нашите.
Neliiii
на 20.06.2009 в 14:46:18 #3Айде наще
1986
на 20.06.2009 в 14:45:02 #2Нашите тръгват колебливо,а тази музика дето Тодор Магарето я ползва е същата като от миналата година.
гюро
на 20.06.2009 в 14:44:27 #1Методи много зле за сега