България записа първа победа в 20-то издание на Световната лига. Нашите надиграха 3:1 (24, - 19, 21, 22) Япония в среща от втория кръг на борбата в група С. С успеха тимът ни се укрепи на третото място в потока.

С изявите си в мача срещу азиатците обаче българите не дадоха много поводи за оптимизъм. Доста брак в представянето си за пореден път допусна разпределителят Андрей Жеков. Заради неубедителните си на моменти прояви Андрей бе заменен в третия гейм от младия Георги Братоев. За кратко на скамейката седна и звездата Матей Казийски. Гостите демонстрираха страхотна игра в защита и добри технични отигравания в нападение, която често оставаше неразгадаема за нашите.

Пореден супер мач изигра единствено Владимир Николов. Диагоналът се справи дори с лошите топки, опитваше да тормози посрещането на тима на Япония от начален удар, въпреки че допусна грешки именно в традиционния си елемент.

В опит да изненада съперника и да повиши височината на блокадата Силвано Пранди остави в началото на срещата на скамейката Христо Цветанов. На негово място се появи Теодор Богданов. Центърът на Левски Сиконко обаче не оправда доверието и още в края на третия гейм на полето бе върнат Цветанов. Първи мач като титуляр изигра наблюдавания от италианския Вибо Валения Методи Ананиев.

Неприятно впечатление обаче оставиха празните места в зала Конгресна, въпреки широко обявения от домакините огромен интерес към срещата.