Българските волейболистки загубиха от Полша първия си мач от олимпийската квалификация в Апелдоорн (Холандия). Резултатът е 1-3 (25-23, 20-25, 19-25, 22-25), като срещата продължи почти 2 часа.

България премина с лекота през Нидерландия за 80 минути

"Лъвовете" не дадоха и минимален шанс на увехналите "лалета"

Момичетата на Иван Петков изиграха много силна първа част. В нея се игра точка за точка до 21-21. Тогава две грешки на полякините в атака и хубава контра на нашите дадоха шанс на Елица Василева да затвори сета с 25-23.

Във втората част инерцията беше запазена в първите точки. Постепенно полякините взеха инициативата, възползвайки се от грешни атаки на нашите. Постепенно съперничките ни натрупаха разлика и взеха гейма с 25-20.

Тонусът на българките спадна и следващата част се разви по идентичен начин. Иван Петков излезе извън кожата си, но призивите му за концентрация увиснаха във въздуха. Геймът беше спечелен от Полша с 25-19.

Полякините отново имаха пълно превъзходство до средата на четвъртата част. Тогава нашите успяха да върнат няколко брейк точки, което ядоса полския наставник Яцек Навроцки. В края имаше няколко интересни разигравания, но съперничките ни имаха повече късмет и се наложиха с 25-22.

Малвина Смажек отново беше над всички с 24 точки, а Магдалена Стисяк записа 19 точки. От българките Елица Василева заби 15 точки, Гергана Димитрова се отчете с 12 точки, а Нася Димитрова завърши с 11 точки.

Вторият мач на българките в Апелдоорн е утре от 21:00 часа срещу домакините от Нидерландия, които днес ще срещнат Азербайджан.

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 4, Силвана Чаушева 8, Елица Василева 15, Гергана Димитрова 12, Нася Димитрова 11, Мира Тодорова 9 - Жана Тодорова-либеро (Петя Баракова 1, Христина Русева, Мария Каракашева 2) Старши треньор: Иван Петков.

ПОЛША: Йоанна Волош 5, Малвина Смажек-Годек 24, Магдалена Стисяк 19, Наталия Менджик 11, Клаудия Алагиерска 9, Агниешка Каколевска 7 - Мария Стенцел-либеро (Мартина Лукашик, Зузана Горецка) Старши треньор: Яцек Навроцки.