Националният отбор на България по волейбол за мъже записа трета победа в Световната лига. Избраниците на Мартин Стоев се наложиха над Южна Корея като гости с 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:21) гейма.

Мачът се игра в Жеонжу пред над четири хиляди фанатизирани зрители. България започна в състав Пламен Константинов, Матей Казийски, Андрей Жеков, Владимир Николов, Евгени Иванов, Христо Цветанов и либерото Теодор Салпаров. В игра влезнаха още Красимир Гайдарски, Тодор Алексиев и Костадин Стойков.

Националите взеха сравнително лесно първата част, но във втория гейм нещата се развиха доста драматично. Корейците стигнаха до геймбол при 24:23 точки, но нашите успяха да го неутрализират и взеха частта с 27:25.

Третият гейм бе за домакините. В четвъртия националите поведоха в сердата на частта и не допуснаха да бъдат застигнати - 25:21 и победа след точно 95 минути игра.

Най-резултатни от нашите бяха Владимир Николов с 21 точки и Матей Казийски с 18. С по 11 завършиха Евгени Иванов и Христо Цветанов. Разпределителят Андрей Жеков игра на инжекции заради разтежението, което получи преди няколко дни.

В класирането в нашата група водят България и Куба с по 3 победи и геймово съотношение 9-1. Кубинците се справиха с 3:0 като домакини на аутсайдера Египет.

Утре сутринта (българско време) е втората среща с отбора на Южна Корея.