Българският национален отбор по волейбол спечели срещата си с Пуерто Рико с 3:0 (25:20, 25:22, 25:12) във втория си мач от Група А на олимпийската квалификация.

Битката се проведе пред близо 4000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Така българските "лъвове" имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с което направиха още една стъпка към изпълнение на мисията си за класиране на Олимпиадата в Япония догодина.

Снимка 438031

Източник: fivb.org

Утре България ще излезе срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия, който днес би без проблеми Египет също с 3:0 гейма.

Битката между България и "Селесао" ще бъде отново от 20:30 часа в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица. Това ще бъде директен сблъсък за първото място в групата и съответно спечелване на виза за Игрите в японската столица.

Николай Иванов: Очаквано, но трудно начало за националите по волейбол

Бившият национал каза какво трябва да се подобри в тима ни

Мачът вървеше равностойно в началото, като Пуерто Рико успя да изравни до 11:11, въпреки че изоставаше с 4 точки разлика. Преднината на България стана 19:14 след страхотен блок на Алекс Грозданов, а след това 21:15 след нов бомбен ас на Цецо Соколов. В крайна сметка България взе гейма с 25:20.

В началото на втората част съставът ни стигна до 14:11, но се стигна до равенство, което се запази до 22:22. Все пак България стигна до геймбол при 24:22 след страхотна изява при мрежата на Атанасов и фантастичен блок на Грозданов. "Лъвовете" затвориха гейма в своя полза при 25:22 след атака в аут на Джеси Колон и поведоха с 2:0.

Третия гейм бе по-категоричен за тима ни, който поведе с 10:3. Контра на Мартин Атанасов и нова директна точка от сервис на Сеганов и 12:3. Резултатът стана 16:4 след поредна атака на Розалин Пенчев. Това предреши крайния изход от мача и България без проблеми спечели гейма с 25:12 и 3:0 след сервис в аут на Джонатан Родригес.

БЪЛГАРИЯ - ПУЕРТО РИКО 3:0 (25:20, 25:22, 25:12)

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Селекционер: Силвано Пранди

Димо Тонев: Срещу Бразилия ще бъде тежко