България запазва теоретични шансове за класиране във финалната четворка на Европейското първенство по волейбол за юноши под 18 години, на което страната ни домакинства, в София и Пловдив.

Класирането обаче преминава през същинско геройство и други фактори. Младите "лъвчета" ще трябва да впрегнат всички си сили и воля в последните два двубоя.

Лидер във временното подреждане е Франция с пет успеха. "Петлите" вчера надвиха Полша с 3:1 гейма и продължиха непобедени, с 5 победи и 15 точки. Така волейболистите на Франция практически си осигуриха присъствие в Топ 4.

След загубата от Франция тимът на Полша е втори с 4 успеха, 1 загуби и 12 пункта.

С вчерашното поражение от Турция с 0:3, България заема трето място с 3 успеха, 2 загуби и 9 точки. Сходен актив има Финландия, заемаща четвърта позиция.

Симеон Николов: Подготовката в Пазарджик върви чудесно!

Състезателите тренират усърдно в спортна зала "Васил Левски"