Националният ни отбор по волейбол записа първи успех в турнира Лига на нациите, след като победи Австралия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) гейма.

Утре (30 май) нашите момчета ще се изправят срещу Германия. Срещата започва в 14:00 наше време. Австралийците премерят сили с Франция в 11:00 ч. Припомняме, че вчера България загуби първата си среща в турнира от "петлите" с 0:3. Австралия пък отстъпи на Германия с 0:3.

Двата отбора бяха равностойни отначало, но българските волейболисти се отприщиха и постепенно увеличиха преднината си. "Лъвовете" поддържаха темпото и затвориха без особени проблеми, въпреки опитите на съперника да остане в игра.

България стартира със загуба в Лига на Нациите

Нашите отстъпиха на Франция

"Трикольорите" продължиха стабилното си представяне и във втората част. "Лъвовете" поведоха, като отново имаха предимство във всички елементи. "Кенгурата" отново имаха моменти на проблясъци, но не успяха да преодолеят противника. Атаката и началният удар на България бяха ключови за успеха и дадоха разликата.

"Лъвовете" запазиха концентрация и в третата част, отново доминираха изцяло. Така Силвано Пранди да даде шанс на повече играчи. На полето се появиха централният блокировач Стефан Чавдаров, а в средата и младият посрещач Денис Карягин. Националите взеха първоначална преднина, поддържаха я докрай и завършиха безпроблемно гейма за чиста победа с 3:0.

Цецо Соколов: Загубихме мача още в първия гейм