Националният отбор по волейбол загуби с 0:3 (25:27, 21:25, 23:25) в първия си мач от турнира Лига на нациите. Срещата се игра в Римини (Италия).

Срещата започна добре за нашите, които поведоха с 5:1 в първия гейм.  Алекс Грозданов атакува мощно през центъра за 8:5. Единична блокада на Цветан Соколов и 11:9. Ас на Мартин Атанасов направи резултата 12:9. Втори пореден ас на Мартин Атанасов - 13:9. Атака в аут на французите даде аванс от 4 точки на България при второто техническо прекъсване 16:12. "Лъвовете" продължиха да водят до 23:20, когато Лоран Тили взе прекъсване.

Страхотна игра в защита на либерото Владислав Иванов даде възможност на Цветан Соколов да изведе България до геймбол при 24:21. "Петлите" спасиха два геймбола. При 24:23 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Никола Льо Гоф хвана на блокада Мартин Атанасов - 24:24. Антоан Бризар би сервис в аут - 25:24. Цветан Соколов атакува в аут и Франция спечели първата част с 27:25.

Вторият гейм започна равностойно, а французите дръпнаха с три точки при 8:11. Второто техническо прекъсване отново дойде при три точки аванс за "петлите". Бартелеми Шинениези изведе Франция до 20:16. Нова атака в центъра на Бартелеми Шинениези и 21:17. Ясин Луати атакува технично и "петлите" стигнаха до геймбол при 24:20. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Французите взеха втория гейм с 25:21.

Третият гейм бе равностоен до 14:13. Последваха няколко добри отигравания на нашите за 19:16 за България.  Кевин Тили изравни резултата при 19:19. Алекс Грозданов атакува в аут - 20:22. Денис Карягин атакува успешно по тройната блокада - 20:21. Ас на Цветан Соколов - 22:22. Кевин Тили изведе Франция до мачбол при 24:23. Цветан Соколов атакува в аут и Франция спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма.