Националният отбор на България по волейбол (жени) се класираха за 1/8-финалите на Европейското първенство.

"Лъвиците" разгромиха Финландия с 3:0 (25:14, 25:21, 25:19) в решаващия си последен мач от Група А. Това стана факт пред 500 зрители в зала "Ататюрк" в Анкара.

Белгия изненада Полша на дамския Евроволей 2019

Днес ще станат известни всички осминафинални двойки

По този начин "лъвиците" завършиха на 3-о място в крайното класиране със 7 точки след 2 победа и 3 загуби, приключи и 4-ия Гърция, но с 6 точки.

Така на 1/8-финалите България ще играе срещу втория от Група С - Азербайджан, който преди малко би Румъния също с 3:0 гейма в последната си среща.

Двубоят ще бъде в неделя (1 септември), като началния час ще бъде определен по-късно тази вечер след края на всички мачове от груповата фаза.

Волейболистите до 19 години загубиха от Аржентина в пет гейма и останаха на крачка от медалите

Българите ще играят за разпределение на местатата от пето до осмо на Светвоното в Тунис

Финландия пък остана на предпоследното 5-о място в групата с 1 победа, 4 загуби и 4 точки и отпадна от по-нататъшно участие на първенството.

По-късно тази вечер пък е последния мач в тази група - дербито между настоящия европейски и световен шампион Сърбия и домакините от Турция, които ще определят победителя в групата.