Българска волейболистка Антонина Зетова е само на крачка от спечелването на требъл този сезон с клубния си отбор Деспар (Перуджа). Тони и компания постигнаха втора победа над Монтескиаво (Йези), където се състезават Нели Маринова-Нешич и Илияна Петкова във финалния плейофен сблъсък за титлата в итаанската „Серия А1”.

За разлика от първия двубой, когато бе гост и победи трудно с 3:2 гейма, този път съставът на Перуджа надделя с категоричното 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:22).

Срещата в зала „Пала Еванджелисти” обаче не бе толкова лесна, колкото подсказва резултата. Пред 4300 свои привърженици, момичетата на наставника Марсело Абонданца показаха по-здрави нерви в решителните моменти и взеха мача след час и 15 минути игра.

Бившата българска националка бе най-резултатна за тима си с 14 точки, а изпълняваща функциите на помощник треньор на националките Маринова отбеляза 2. Центърът Петкова пък завърши с 3 точки.

В серията се играе до 3 победи, а на 13 юни Монтескиавио отново домакинства. Двубоят започва в 21:30 часа българско време, а при нов успех, Зетова ще се окичи с трети златен медал този сезон. Тимът от Перуджа спечели купата на страната, а и триумфира в турнира за Купата на европейската федерация (CEV).