Царско село спечели много важна победа с 1:0 при гостуването си на Витоша в Бистрица. Планинското дерби не предложи много емоции на зрителите. Голът отбеляза Мирослав Будинов след отлична индивидуална изява.

На живо, Витоша - Царско село

Витоша - Царско село 0:1, Будинов се разписа

"Царете" преследват задължителна победа в отложения от вчера мач

Мачът започна с по-голямо владеене на топката от страна на "царете". Те се опитваха чрез центрирания да стигнат до опасни ситуации. Мартин Кавдански имаше добър шанс, но стреля над гредата от границата на малкото поле.

Постепенно домакините изравниха играта. Много активен беше Атанас Кабов, който беше навсякъде. Юношата на Левски центрира при най-голямата опасност пред вратата на съперника. Венцислав Бонев стреля с глава, но Родригес изчисти също с глава от голлинията. Топката се удари от напречната греда и отиде в ръцете на Джони Пласид.

През цялото първо полувреме играта беше вяла и мудна, нещо дължащо се на топлото време.

Снимка 485603

"Царете" тръгнаха в тотална атака след почивката и притиснаха здраво своя съперник в неговото наказателно поле. След няолко по-интересни ситуации падна и първия гол в мача.

В 59-ата минута Мирослав Будинов получи топката от дълбочина и въпреки съпротивата на Бонев успя да я чукен технично в даления десен ъгъл на вратата на Кръстев.

Гостите продължиха да с малко по настоятелни, докато "моторът" на Царско село Атанас Кабов се изгуби. В края Любослав Пенев прибра отбора и заигра с 5 защитници без да даде шансове на противника за гол.

Така Царско село има 31 точки и трябва да направи поне равен за да се класира за плейофите за Лига Европа. Симпатичният тим на Витоша остана с 6 точки и ще завърши кампанията с едноцифрен актив. На стадиона в Бистрица предстоят мачове от Втора лига.