Верея и Локомотив (Пловдив) сътвориха доста интересен мач, завършил при равенство 2:2 в Стара Загора. Зрителите станаха свидетели на атрактивен за родните стандарти сблъсък, съпроводен от достатъчно голове, обрати и сериозни пропуски пред двете врати.

Още в началото домакините тръгнаха много настървено, влязоха по-добре в мача, а след по-малко от 10 минути игра поведоха в резултата!

Верея - Локомотив (Пловдив) 2:2, голеада в Стара Загора!

Срещата започва в 12,30 часа

Дино Мартинович се озова на добра позиция в наказателното поле и с удар по диагонал по земя в далечния ъгъл вкара за 1:0, наказвайки бившия си отбор!

Последва бърз отговор от страна на "смърфовете", които стигнаха до попадение на Ален Озболт в 12-ата минута, което бе отменено правилно поради засада.

Все пак словенският младежки национал вкара изравнително попадение от много малък ъгъл за 1:1 малко след непризнатия му гол!

Както обаче гласи клишето, радостта на домакините бе твърде кратка!

Подаване към Здравко Илиев на точката на дузпата бе засечено с голов удар от опитния футболист и капитан на домакините за 2:1 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Началото на втората част бе за домакините, които пропуснаха две страхотни възможности да покачат резултата! И в двата случая обаче Вушорович от чудесни позиции не успя да преодолее Мартин Луков!

Локомотив все пак се вдигна на финален щурм, а изключително интересен се оказа заключителният четвърт час на мача!

Първо Димитър Илиев се възползва от отлично подаване от фланга на Посинкович и вкара за 2:2, а малко след попадението Бирсент Карагерен пропусна чисто голово положение!

До края на срещата се стигна до още една ситуация пред вратата на старозагорци, при която Стивън Езе се размина с топката на метри от голлинията при опит за игра с глава.

В добавеното време Здравко Илиев пропусна невероятен шанс за 3:2, след като негов удар по диагонал мина до гредата!

Така Верея продължава да е без победа след 17 кръга в Първа лига с актив от едва 5 точки. Локомотив също не може да се поздрави с успех в последно време, заради което "смърфовете" излязоха от челната шестица.