Черно море и Верея откриха 10-я кръг в Първа лига с приятен за окото мач, който бе съпроводен с обрат и голове, за да може в крайна сметка "моряците" да ликуват след успех с 2:1. Победата за формацията на Георги Иванов е още по-ценна, тъй като "моряците" трябваше да обръщат резултата заради ранно попадение на юношата на Левски - Илия Мунин, извел гостите напред в 12-та минута.

Защитникът на Верея се възползва от центриране от корнер от дясната страна, и макар че не успя да нацели топката с крак в първия случай, защитата на Черно море му позволи да повтори опита си, при това от воле, който се оказа успешен - 1:0 за Верея, които още в 3-та минута имаха възможност, дошла след удар на Педро Еуженио от дистанция, когато чешкият вратар Коларж изби топката в корнер.

НА ЖИВО: Черно море - Верея

Двата отбора откриват кръг №10 в Първа лига

Веднага след попадението на Мунин домакините, играещи в Каварна, пренесоха действията в половината на съперника от Стара Загора, но Караджов бе стабилен и на два пъти успя да отрази удари на Коконов. Верея можеше да стигне дори до второ попадение при контраатака, но диагонален изстрел на Сукуна мина встрани от вратата на Коларж.

Важният момент дойде в последната минута на първото полувреме, когато Черно море организира поредно нападение. Опитният Михаил Венков нахлу по левия фланг и пусна топката успоредно на вратата, а капитанът Владимир Зафиров в опита да изчисти кълбото, си отбеляза автогол - 1:1!

Предимството вече бе на страната на "моряците" на Гонзо, които се възползваха от това още в началните минути на второто полувреме, когато варненци нанесоха своя ключов удар. Португалецът Уго Секо направи много хубав пробив по десния фланг на атаката, преодоля на скорост няколко играчи на съперника, и от аутлинията намери непокрития Марек Кузма, който с премерен удар вкара за 2:1 за Черно море! Обратът вече беше факт.

Снимка 257911

Гостите се опитаха да реагират, но си личеше припряност в действията и липсата на идея и креативност в офанзивен план. Момчетата на Александър Томаш разчитаха основно на центрирания, които така и не донесоха проблеми на Коларж и след 90 минути в Каварна Черно море триумфира, записвайки втори пореден успех, след като "моряците" се наложиха в миналия кръг над Берое в Стара Загора.