Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, приключи участието си на турнира US Open, след като се контузи в края на третия сет на мача срещу Франсис Тиафо и се отказа след близо 4-часова битка на корта.

Българинът изоставаше с 1-2 сета (3:6, 7:6 (5), 3:6, 1:4), като в края на третия взе медицински тайм аут.

След това стисна зъби и се завърна на корта за началото на четвъртия сет, но беше очевидно, че няма как да продължи и се отказа при резултат 4:1 гейма за американския тенисист.

Григор Димитров - Франсис Тиафо 3:6, 7:6 (5), 3:6, 1:4, Гришо се контузи и се отказа

Първата ни ракета е с положителен баланс срещу Франсис Тиафо

В първия сет Григор направи много непредизвикани грешки и допусна да бъде пробит в 5-тия гейм. При резултат 3-5 българинът допусна още един пробив и сетът отиде на сметката на Франсис Тиафо.

Снимка 681251

Източник: Gettyimages

Гришо пръв допусна пробив и във втория сет и резултатът стана 4:1 за американецa, но тогава сякаш българинът се прероди и успя да обърне развоя на събитията, докарвайки сета до тайбрек.

Тайбрекът започна равностойно и всеки печелеше своите подавания до 4:3 за Гришо. Тогава българинът проби два пъти сервиса на Тиафо и стигна до 6:3 и три поредни сетбола. Григор обаче смая всички по трибуните, след като направи две двойни грешки и пропусна златна възможност затвори сета. Американецът се оказа изключителен "джентълмен" и на свой ред върна жеста, изпращайки два пъти топката в мрежата от сервис и така сетът отиде на сметката на нашето момче.

Снимка 681255

В третия сет двамата започнаха много силно и печелеха безпроблемно своите подавания до 2:2 гейма, когато Димитров беше пробит.

Гришо продължи да играе силно и се бореше да върне пробива, но в гейм №8 започна да прави гримаси, показвайки, че изпитва болка в областта на адукторите. При 3:5 той едва сервираше и беше пробит, с което се сложи точка на третия сет, а българинът взе медицински тайм аут.

Снимка 681256

Григор се завърна на корта, но по всичко личеше, че няма как да играе на висота. Тиафо бързо поведе с 3:0, а от щаба на българина му правеха знаци да спре.

Той обаче стисна зъби и продължи да играе, като дори взе четвъртия гейм, но след това американецът взе подаването си на нула. Димитров реши, че няма смисъл да продължава да измъчва и себе си, и зрителите, като преустанови участието си в двубоя.

Така домакините ще имат със сигурност свой представител на финала, тъй като по-рано днес Тейлър Фриц победи Александър Зверев и се оформи американски полуфинал между Фриц и Тиафо.