Цветана Пиронкова е на четвъртфинал на US Open. Българката продължи със страхотното си представяне в Ню Йорк и победи Ализе Корне. Пловдивчанката надделя трудно над французойката с 6:4, 6:7(5) и 6:3.

Следващата съперничка на Цвети е Серина Уилямс.

Корне подаваше в началото. Цвети спечели три добри точки, за да стигне до равенство, но в крайна сметка французойката взе подаването си. Откриващото подаване на пловдивчанката пък премина лошо за нея. В първите три точки от гейма мрежата спираше ударите на Пиронкова и с пробив на 15 Корне взе ранен аванс от 2:0 в резултата.

Българката не се притесни и веднага направи рибрейк. Последва силен гейм за Пиронкова, която изравни до 2:2.

Пиронкова: Имам болки, появиха се и нови, дано съм добре за мача с Корне

"Терапевтите тук са страхотни"

В петия гейм пловдивчанката имаше две точки за пробив, но в крайна сметка Корне издържа и поведе с 3:2. В следващия гейм Цвети взе подаването си на 15.

При 4:4 деветият гейм започна добре за Корне, но тя сама си усложни нещата с двойна грешка за 30:30. Последва тежко и продължително разиграване, в което Пиронкова издържа и се сдоби с брейкпойнт. При следващата точка французойката опита да изненада Пиронкова с къса топка, но Цвети показа страхотна бързина и контрол, като успя от доста трудна позиция да вземе ниско топката, но по перфектен начин и Корне нямаше отговор, а пробивът стана факт - 5:4. След това Пиронкова нямаше проблеми да затвори сета при 6:4.

Вторият сет започна по-добре за Пиронкова. Българката проби и затвърди брейка за 2:0. Корне се бореше със зъби и нокти и все пак успя да спаси подаването си. Французойката сякаш излезе от дупката, докато Пиронкова започна да показва колебания и в четвъртия гейм Цвети трябваше да се измъква от 0:40. Пиронкова се добра до 30:40, но все пак бе пробита за 2:2.

Кризата при Цвети се задълбочи и Корне направи още един пробив, с който поведе с 4:2. След това французойката бе съвсем близо и до 5:2, тъй като водеше с 40:15 в седмия гейм. Пиронкова обаче не се отказа и се върна в гейма за 4:3.

С бърз гейм на 15 Пиронкова изравни за 4:4, а деветият гейм се превърна в гладиаторска битка. Той продължи над 10 минути, като Пиронкова пропусна два сетбола. При третия брейкбол Корне не издържа и след двйна грешка българката подаваше за мача. Корне обаче върна пробива и изравни за 5:5. Цвети успя да стигне до мачбол, но не успя да го реализира. иронкова проби за 6:5 и получи втори шанс да затвори мача със своя начален удар, но пак не съумя да го стори.

Тайбрекът започна с точка за Пиронкова, но Корне отвърна с три поредни. Французойката поведе с 6:3, като Цвети отрази два сетбола. При третия обаче прати топката в аут и след 7:5 Ализе изравни сетовете.

Дора Рангелова: Пред Цветана Пиронкова няма граници

Капитанът за "Фед Къп" не е изненадана от силното завръщане на пловдивчанката

Третият сет започна с убедително спечелени сервис геймове на 0 и за Пиронкова, и за Корне. За съжаление, първата почивка в сета дойде след пробив за французойката и 2:1 гейма на нейната сметка. Четвъртият гейм бе показно за това, че Цвети не се е отказала да гони победата. Българката демонстрира едновременно агресивно и търпеливо поведение на корта и успя да върне пробивът пасив. Последва убедителен сервис гейм, завършил на 15 и Пиронкова отново поведе в резултата - 3:2. Подаването на Корне бе доведено до 40:40 и френската тенисистка отново бе поставена под напрежение, но след две последователни точки успя да измъкне гейма. Цвети отново поведе в резултата след гейм на 15. Последва пробив на българката, след което прецизен сервис гейм, с който затвори мача - 6:3.