Българинът Димитър Кузманов се класира третия и финален кръг на квалификациите за Откритото първенство на САЩ по тенис.

Пловдивчанинът, който все още търси първото си участие в основна схема на турнир от Големия шлем, постигна престижна победа над британеца Лиъм Броуди, номер 131 в света, с 4:6, 6:1, 6:4 за два часа и 11 минути игра.

Вики Томова е на победа от основната схема на US Open

Елиминира Йоане Цугер от Швейцария

Втората ракета на България при мъжете не започна мача по най-добрия начин и допусна пробив още в третия гейм, който бе и единственият в целия първи сет.

Това обаче не смути Кузманов и във втория сет той изглеждаше преобразен. Пловдивчанинът поведе с 5:0 гейма и това насочи срещата към решителен трети сет. В него имаше само един пробив, дошъл в полза на Кузманов, който спечели подаването на съперника си, за да поведе с 4:3. След това той спечели оставащите си две подавания и така се класира за третия кръг на квалификациите.

Там негов съперник ще бъде американецът Брендън Холт, номер 296 в света. Досега 29-годишният Кузманов и 24-годишният Холт не са играли един срещу друг.