Арда победи ФК ЦСКА 1948 с 2:1 в отложен двубой от осмия кръг на efbet Лига, който се игра на стадиона в столичния квартал "Бистрица".

Попаденията за тима от Кърджали реализираха Феликс Ебоа Ебоа в 35-ата минута. През втората част пък Тонислав Йорданов (57') увеличи преднината на съотборниците си с гол.

Снимка 687619

Източник: startphoto.bg

С днешния успех възпитаниците на Александър Тунчев се изкачват на шестата позиция с 18 точки, докато "червените" заемат осмото място с 14 пункта.

Въпреки че липсваха положения пред двете врати, гостите се възползваха от единствения си шанс през първото полувреме. В 35-ата минута халфът Борислав Цонев центрира чудесно от левия фланг в наказателното поле, където Феликс Ебоа Ебоа с пета реализира красиво попадение за 1:0.

Снимка 687618

С оглед по-активната игра в мача, в 57-ата минута съставът от Кърджали закономерно се добра до второ попадение. Отново Боби Цонев центрира от десния фланг, а Тонислав Йорданов умело се вклини между защитниците, за да засече топката с глава за 2:0.

Домакините съумяха да намалят пасива си в края на мача с фамозен гол на Джонатан Перейра. В 87-ата минута изчистена топка попадна в десният краен бранител, чието изпълнение връхлетя във вратата на Анатолий Господинов за 1:2, което обаче не се оказа достатъчно за домакините да се домогнат до точката в сблъсъка.

ФК ЦСКА 1948 - Арда 1:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 18:00 часа