Финансовият благодетел на ФК ЦСКА 1948 Цветомир Найденов по всичко личи е изключително доволен от победата на "червените" над Ботев (Враца) снощи.

Столичният тим се наложи с 5:2 като домакин, въпреки че игра през по-голямата част от мача с 10 души, след като Карлос Охене получи червен картон в средата на първото полувреме.

"Намаляваме бюджета, ЦСКА няма нужда от 11-ти играч на терена... с 10 сме си на първо място. Спестените пари от футбола ги прехвърляме към ЦСКА баскет", написа след срещата Найденов във своя "Фейсбук" профил.

ФК ЦСКА 1948 е лидер в настоящото класиране на efbet Лига, отборът е с 11 точки. Голяма част от другите водещи тимове в шампионата обаче са с по мач или два по-малко.

Любопитно е, че и на старта на efbet Лига играчите с наставник Любослав Пенев останаха с 10 човека на терена. Тогава при временен резултат 0:0 срещу Левски. В последствие с 10 футболисти на терена и отново след изригване на Георги Русев ФК ЦСКА 1948 се поздрави с 3 точки.

Любо Пенев: Надграждането е непрекъснато и продължава