Локомотив (София) и ЦСКА 1948 не се победиха, завършвайки 2:2 в контролен двубой, игран в "Надежда". Точни за "железничарите" бяха Наско Милев и Светослав Диков, а късни голове на Венцислав Василев и Ангел Бастунов спасиха новака в елита от загуба в последната му контрола. Голмайстор №2 в историята на родния шампионат Мартин Камбуров неофициално дебютира за ЦСКА 1948, след като пребори коронавируса.

Локомотив поведе в 19-ата минута, когато Светослав Диков свали към Наско Милев и нападателят се разписа за 1:0 на празна врата. В края на първото полувреме стражът на домакините класно спаси изстрел отблизо на Серкан Юсеин.

В последната минута на първото полувреме Светослав Диков се оказа на чиста позиция пред голлинията и удвои преднината на "червено-черните".

Седем минути преди края на срещата защитникът Венцислав Василев отбеляза с глава, а две минути по-късно Ангел Бастунов също се разписа след изстрел с глава за крайното 2:2.