ФК ЦСКА 1948 разгроми Ботев (Пловдив) с 5:0 и излезе временно на четвърто място в класирането на Първа лига с 12 точки. Толкова имат още Царско село, Арда и ЦСКА. "Канарчетата" продължават да потъват, въпреки че бяха равностойни до първия гол.

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Пд), на живо

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 5:0, два гола на Мартин Камбуров

Пловдивският тим вкара гол във всяко свое гостуване

Мачът започна равностойно. Атаките към двете врати се редуваха без да бъдат създавани голови ситуации.

Всичко се промени в 35-ата минута. Тогава Еспиноза блокира с ръка удар към вратата. Мартин Камбуров реализира хладнокръвно дузпата за 1:0.

"Канарчетата" се опитаха да съхранят минималния негативен резултат до почивката, но бяха наказани в добавеното време.

В 47-ата минута на първото полувреме се получи най-красивият момент в мача. Камбуров овладя с гръб топката пред наказателното поле и даде страхотен пас наляво. Галин Иванов стреля от воле и направи резултата 2:0.

Втората част е тези, които пловдивчани не биха искали да си спомнят. Те нямаха никакво желание за игра и единствено трябваше да се разбере, с колко ще паднат.

Домакините атакуваха постоянно и търсеха гола. В 50-ата минута Русев вкара за 3:0 с диагонален удар по земя.

В 63-ата минута Мартин Камбуров стреля неспасяемо с глава близо до вратата отляво. Прекрасно центриране на Александър Александров след пробив на Денислав Александров отдясно. Това е гол №241 за Камбуров в елита.

Пет минути по-късно големият голмайстор стреля от дъгата. Топката се отби в горната греда, в гърба на Аргилашки и влезе във вратата. Това по-скоро е автогол на вратаря, отколкото трето попадение на Камбуров. Резултатът стана 5:0.

В оставащото време "червените" създадоха много положения, но не можаха да вкарат повече попадения. Гостите имаха един златен шанс, пропуснат от Тодор Неделев след отлична реакция на вратаря Наумов.

Пред Ботев бъдещето не е добро. Отборът изглежда тотално сринат. "Канарчетата" имат само 8 точки и вече са на 12-о място.