Отборът на Тотнъм за втори пореден кръг от Висшата лига разочарова своите верни привърженици.

След провала в предходната си среща, столичани не успяха да се справят със съпротивата и на 17-ия Брайтън.

Лондонският тим се провали при визитата си на скромния опонент и отстъпи с минималното 0:1.

Хари Кейн може да пропусне следващите шест седмици?

Според "Сън", таранът може да остане дълго извън терените

Автор на единственото попадение в мача бе Леандро Тросар, разписал се през първото полувреме.

В типичния си своенравен стил, мениджърът на гостите Жозе Моуриньо остави извън състава голяма част от "провинилите" се в предишната битка за състава играчи.

Ливърпул победи Тотнъм с 3:1 като гост

Ливърпул загатна за истинското си лице и отнесе Тотнъм

Мърсисайдци надвиха лондончани с 3:1 като гост

Това на 100% повлия върху начина, по който изглеждаше Тотнъм на терена, като в определени моменти можеше да се каже, че това е състав, който за първи път се подвизава по футболните терени на Висшата лига.

Футболистите на отбора сякаш никога преди не бяха играли заедно, като липсваше всякакъв синхрон между отделните линии в играта на "шпорите".

Жозе Моуриньо: Не мисля, че Гарет Бейл е централен нападател

Моуриньо: Не мисля, че Бейл е централен нападател

"Позицията, на която обича да играе, е тази, на която го използваме всеки път"

Показателно за това бе обстоятелството, че за всички първи 45 минути от мача, гостите бяха отправили само един удар по посока вратата на своите опоненти... срещу 9 на Брайтън.

Единственият от тях, който бе успешен, дойде в 17-ата минута, когато продължителна атака за домакините бе завършена успешно от Тросар, пратил топката в близкия ъгъл на вратаря на столичани за 1:0.

Снимка 498119

Източник: EPA/БГНЕС

Второто полувреме не беше кой знае колко по-запомнящо се за футболистите на Тотнъм, които така и не успяха да се върнат в срещата и да спечелят поне точка от двубоя.

Тотнъм остава извън първите 5 тима в класирането, докато Брайтън запазва 17-ата си позиция в него.