Шампионът на Англия - Лестър няма спирка. "Лисиците" продължават с победите, под ръководството на новия си мениджър - Крейг Шекспир.

"Сините" записаха поредно 3:1, като този път надиграха госта си Хъл Сити.

Точни за победителите бяха Фухс и Марез, а Хъдълстоун се отчете с попадение, но в собствената си врата.

Снимка 281704

Иначе почетният гол за гостите беше дело на Клъкас, който даде преднина на тима си в мача след само 14 минути игра.

Снимка 281696

Фухс изравни още толкова по-късно, а Марез направи обрата в срещата пълен след малко по-малко от час игра (58').

Крайното 3:1 оформи Хъдълстоун, чийто автогол падна минута преди последния съдийски сигнал.

Снимка 281700

Така за пореден път бе доказано, че уволнението на Клаудио Раниери от Лестър може и да доведе до разделение във футболния свят, но със сигурност това инжектира голяма доза мотивация в играчите на тима.

"Лисиците" не срещнаха никакви затруднения и надвиха Ливърпул с 3:1 в понеделник.

Снимка 281702

На "Кинг Пауър" Лестър не прави лош сезон, тъй като тимът спечели 4 от последните си 7 двубоя там. Две от победите бяха срещу споменатия вече Ливърпул и Манчестър Сити, а 2 от загубите - от Манчестър Юнайтед и Челси.

Хъл не успя да надгради доброто си представяне у дома и загуби 2 точки миналия уикенд и цели три днес.

Всяка надежда на "тигрите" за оцеляване се крие във формата им на "Кей Си Стейдиъм", тъй като загубиха 10 от последните си 12 визити във Висшата лига.