Дни след като достигна първия си финал в Шампионската лига, Тотнъм прие Евертън в двубой от последния кръг във Висшата лига.

Мачът започна перфектно за "шпорите", които откриха резултата още в 3-ата минута. Ерик Дайър беше точен отблизо след центриране от ъглов удар и последвало разбъркване.

Тио Уолкот в 69-ата и Дженк Тосун в 72-ата минута обаче обърнаха резултата в полза на Евертън. Три минути по-късно Кристиан Ериксен вкара за крайното 2:2.

29 години не стигат! Ливърпул отново се размина с титлата

"Червените" победиха Уулвърхямптън с 2:0, но това не се оказа достатъчно

Тотнъм завърши в топ 4 за четвърта поредна година, което му осигурява участие в Шампионската лига и през следващия сезон. Евертън финишира на осмото място. Градският съперник на Тотнъм - Арсенал, остана пети.

Манчестър Сити е шампион на Англия за втора поредна година!

"Гражданите" спечелиха гостуването си на Брайтън с 4:1 и финишираха с точка пред Ливърпул

ТОТНЪМ - ЕВЕРТЪН

1:0 Eрик Даейр (3"), 1:1 Тио Уолкот (69), 2:1 Дженк Тосун (72"), 2:2 Кристиан Ериксен (75")

Стадион: "Тотнъм Хотспър"

Съдия: Андре Маринер

Тотнъм: Юго Лорис, Бен Дейвис, Тоби Алдервейрелд, Кайл Уокър-Питърс, Муса Сисоко, Лукас Моура, Кристиан Ериксен, Ерик Дайър, Деле Али, Фернандо Йоренте, Ерик Ламела

Евертън: Джордан Пикфорд, Люка Дин, Кюрт Зума, Майкъл Кийн, Йери Мина, Тио Уолкот, Гилфи Сигурдсон, Идриса Гай, Морган Шнайдерлин, Бернард, Дженк Тосун