Голямата "червена" мечта отново не бе осъществена! Ливърпул не съумя да сложи край на 29-годишното чакане за титла от Висшата лига. Мърсисайдци завършиха на второто място в крайното класиране, на само точка от големия си конкурент през тази кампания Манчестър Сити. "Гражданите" взеха драматично гостуването си на Брайтън и така обезсмислиха напълно ливърпулската победа над Уулвърхямптън с 2:0.

Снимка 422874

Източник: EPA/БГНЕС

И двете попадения за домакините реализира Садио Мане. Ливърпул пък записа негативен антирекорд, като стана едва вторият тим през последните 10 сезона, който въпреки водачеството си по Коледа, в крайна сметка не е спечелил титлата. Другият тим е....отново Ливърпул!

За момчетата на Юрген Клоп обаче голямото тепърва предстои, тъй като на 1 юни те ще има възможността да спечелят Шампионската лига, ако вземат финала си срещу Тотнъм на "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

Уулвърхямптън можеше да стигне и до точката днес, но гредата в края на първата част удари Диого Жота. Воденият от Нуно Ешпирито Санто клуб пък най-вероятно ще получи виза за Лига Европа заради седмото си място в крайното класиране.

Обхванати от страхотната емоция на днешния ден, футболистите на Ливърпул се втурнаха в атака още от първата минута. 180 секунди след сигнала за старт на Мартин Аткинсън, звездата от мача с Барселона - Дивок Ориги съумя да отправи интересен удар, в който обаче нямаше необходимата доза сила.

Снимка 422878

Радостта на "Анфийлд" бе голяма в 18-ата минута, когато домакините успяха да поведат в резултата. Тренд-Алекзандър Арнолд направи двойно подаване с Джордан Хендерсън, след което отправи отлично центриране около точката на дузпата, където Садио Мане беше безпощаден и направи 1:0.

Селекцията на Юрген Клоп можеше да си осигури тотално спокойствие малко след това, но мощен шут от дистанция на Анди Робъртсън беше париран от Руй Патрисио.

До почивката, а и с оглед развоя на срещата Брайтън - Сити, Ливърпул леко отпусна газта, а това позволи на Уулвс да стигнат до чисто голово положение. В ролята на реализатор трябваше да влезе Диого Жота, но силите на португалеца стигнаха само до изстрел в гредата.

След паузата, макар и сломени от случващото се на мача Брайтън - Сити, "червените" стигнаха и до второ попадение. То падна 8 минути преди последния съдийски сигнал, когато Алекзандър-Арнолд и Сане повториха упражнението от първото полувреме и сенегалецът с глава направи 2:0. При повторенията обаче се видя, че африканецът е в положение на засада.

Снимка 422875

Битката на "Анфийлд" можеше да завърши и с класика, но в 84-ата удар с глава на Върджил ван Дайк срещна гредата.

След края на срещата Ливърпул получи сребърните медали за стореното от тях през кампанията, а феновете на клуба излязоха с красноречив транспарант: "Ние няма да се откажем от мечтата си!".

Манчестър Сити е шампион на Англия за втора поредна година!

"Гражданите" спечелиха гостуването си на Брайтън с 4:1 и финишираха с точка пред Ливърпул

ЛИВЪРПУЛ - УУЛВЪРХЯМПТЪН 2:0

1:0 Мане (18"), 2:0 Мане (82")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Алекзандър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Фабиньо, Вайналдум, Салах, Ориги, Мане (резерви: Миньоле, Ловрен, Милнър, Гомес, Стъридж, Окслейд-Чембърлейн, Шакири)

УУЛВЪРХЯМПТЪН: Патрисио, Бенет, Коуди, Боли, Дохърти, Дендонкер, Невеш, Моутиньо, Кастро, Хименес, Жота (Руди, Кавалейро, Коща, Уайт, Винагре, Траоре, Климан)