Тотнъм запази третото си място в класирането, след като направи обрат от 0:2 и спечели с 3:2 при гостуването си на Борнемут.

"Черешките" поведоха в средата на първото полувреме с гол на Кийфър Мур, а пет минути след почивката отново той покачи на 2:0.

Тотнъм обаче върна надеждите си в 57-мата минута чрез Райън Сесеньон, а в 73-тата Бен Дейвис реализира за 2:2. В герой за "шпорите" обаче се превърна халфът Родриго Бетанкур, който реализира победния гол в добавеното време на срещата след разбъркване в наказателното поле.

Брайтън - Челси 4:1 в мач от Висшата лига

Брайтън размаза Челси с 4:1 във Висшата лига, "сините" си отбелязаха два автогола

Роберто де Зерби най-накрая записа първата си победа начело на Брайтън

С успеха лондончани събраха 26 точки и остават с две пред четвъртия Нюкасъл, който изигра поредния си отличен мач и разгроми с 4:0 гостуващия Астън Вила.

Калъм Уилсън се отличи с два гола и две асистенции за третия пореден успех на "свраките". Нападателят откри в продължението на първото полувреме от дузпа, а през второто домакините напълно надиграха съперника си.

Отново Уилсън покачи на 2:0 в 56-ата минута, а три след това той асистира на Жоелинтон, който покачи на 3:0. Крайното 4:0 бе оформено от Мигел Алмирон, който вече има шест гола в последните си шест мача за тима.

В другите два двубоя от 14-ия кръг този следобед Кристъл Палас победи с 1:0 Саутхямптън след гол на Одсон Едуар, докато Брентфорд и Уулвърхямптън завършиха 1:1 в Лондон. Бен Мий откри за домакините в 50-ата минута, но само две след това Уулвърхямптън изравни чрез Рубен Невеш. В края на двубоя испанецът Диего Коща от тима на "вълците" получи червен картон за грубо нарушение.