Брайтън размаза Челси с 4:1 в 12-ия кръг на Висшата лига, което бе първо поражение за новия мениджър на "сините" Греъм Потър в десетия му мач на пейката.

Потър нямаше щастливо завръщане на "Амекс Стейдиъм", където беше мениджър до септември, тъй като неговият наследник Роберто де Зерби най-накрая записа първата си победа.

Манчестър Сити победи Лестър с 1:0

Манчестър Сити се справи с Лестър и оглави Висшата лига

Кевин Де Бройне донесе успеха на "гражданите"

Леондро Тросар откри резултата за "чайките", а след това "сините" си отбелязаха цели два автогола. Първо Рубен Лофтъс-Чийк, а след това и Тревър Чалоба пратиха топката в мрежата си.

Двата отбора се прибраха на почивка при резултат 3:0, но Кай Хаверц върна надеждата на гостите в 48-ата минута. В крайна сметка Челси не успя да направи нещо повече, а Паскал Грос в продълженията само подпечата победата за крайното 4:1.