Жозе Моуриньо започна кариерата си начело на Тотнъм по мечтан начин. "Шпорите" се наложиха с 3:2 като гости над Уест Хем на "Лондон Стейдиъм". Срещата бе от 13-ия кръг на Висшата лига.

Голове на Сон, Лукас Моура и Хари Кейн донесоха успеха на Тотнъм, който бе първи за тима в Премиърлийг от пет мача насам. В същото време кризата при "чуковете" се задълбочи.

"Шпорите" събраха 17 точки и се изкачиха на 6-о място във временното класиране преди останалите мачове от кръга. Уест Хем е едва 16-и с 13 точки.

Снимка 454170

Източник: Twitter

"Шпорите" започнаха силно мача и още във 2-ата минута Хари Кейн прати топката във вратата, но попадението бе отменено, тъй като нападателят бе в засада при паса на Деле Али.

В 20-ата минута Роберто спаси опасен удар в левия ъгъл на Сон. При добавката Лукас Моура стреля неточно.

Тотнъм откри резултата в 36-ата минута. Али изведе Сон сам срещу Роберто, кореецът финтира вратаря и прати топката във вратата.

Снимка 454169

Попадението даде допълнително самочувствие на Тотнъм, който стигнаха до гол малко преди края на първото полувреме. В 42-ата минута Сон насочи топката към далечната греда, където Моура засече кълбото в мрежата за 0:2.

Сериозен финансов стимул за Моуриньо, ако класира Тотнъм в Топ 4

В момента лондончани са едва 11-и

"Шпорите" започнаха вихрено второто полувреме и решиха изхода от мача още в 49-ата минута. Орие центрира в наказателното поле, отбраната на "чуковете" изпусна Хари Кейн, който с глава бе точен за 0:3.

Уест Хем стигна до почетен гол в 73-ата минута. Тогава Марк Нобъл намери Михаил Антонио в наказателното поле, а той с прецизен удар не остави шансове на Гасанига.

Снимка 454172

Крайният резултат оформи Анджело Огбона. Италианският защитник засече центриране от корнер в седмата минута на добавеното време на мача.