Шефилд Юнайтед победи Тотнъм с 3:1 и запази шансовете си за класиране в Лига Европа. Това е първи успех за 'остриетата" след подновяването на сезона в Премиър лийг.

Сандер Берге даде аванс на домакините в 31-ата минута. Малко по-късно ВАР отмени попадения на Хари Кейн. Лис Мусе удвои в 69-ата минута. В 84-тата Оливър Макбърни направи резултата класичеси 3:0. Хари Кейн вкара почетното попадение за лондончани в последната минута. Така Шефилд Юнайтед изпревари Тотнъм и Арсенал във временното класиране.

В състава на Шефилд имаше две промени в сравнение с мача с Арсенал за ФА Къп през уикедна. Сандер Берге и Бен Осбърн стартираха в халфовата линия за сметка на Джон Лундстрам и Джон Флек.

Стивън Бергвайн започна на място на Деле Али в отбора на Тотнъм. Английският национал остана на пейката за началото.

Снимка 486433

Гостите имаха предимство преди почивката. "Шпорите" обаче така и не стигнаха до чисто положение. Хендерсън улови без особени проблеми един удар на Сисоко от 20-ина метра, а Кейн на два пъти не бе точен. Шефилд Юнайтед бе отборът, който откри резултата. Стивънс намери Берге на границата на наказателното поле, след което норвежецът продължи надясно и се придвижи напред, за да получи отново топката от Башам и да стреля по диагонала - 1:0.

Само две минути след това Хари Кейн си помисли, че е изравнил резултата, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на Лукас Моура, който в този момент падаше на тревата. Според новите правила всеки гол, при изграждането на който е имало каквато и да било игра с ръка, трябва да бъде отменен, независимо дали е имало умисъл. Проблемът бе, че Моура падна, защото беше блъснат.

През второто полувреме играта на Тотнъм не вървеше, макар че гостите имаха огромно предимство във владеенето на топката. В 69-ата минута Лис Мусе, който се появи няколко минути преди това, удвои преднината на Шефилд. Стивънс и Осбърн комбинираха много добре отляво, след което последният подаде топката на крака на французина, който на празна врата направи 2:0.

До края нов гол на Хари Кейн бе отменен заради безспорна засада, а в 84-тата минута Макбърни окончателно сложи точка на спора, след като отблизо засече ниско центриране на Берге. Хари Кейн все пак се записа като голмайстор в добавеното време.