Шампионът на Англия - Лестър направи и невъзможното, за да не бъде победен от домакина си Стоук Сити и в крайна сметка постигна целта си.

"Грънчарите" завършиха наравно - 2:2 у дома срещу "лисиците", в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите играха с човек по-малко цели 66 минути, като звездата им Джейми Варди си изпроси директен червен картон.

Домакините контролираха събитията на терена и поведоха с гол на Боян Къркич, който бе точен от дузпа в 39-ата минута на двубоя.

В добавеното време на първата част Джо Алън удвои аванса на състава, който се виждаше почти сигурен краен победител.

След почивката обаче "лисиците" върнаха един гол чрез Улоа, а две минути преди последния сигнал Даниел Амартей изравни за 2:2.

Със спечелената точка Стоук е вече 11-и, а Лестър 15-и, със 17 точки. Тимът е само на 3 пункта пред зоната на изпадащите.