Хари Кейн класира Тотнъм за четвърти кръг на ФА Къп. Нападателят вкара единственият гол при победата с 1:0 над Портсмут у дома. Той се разписа в 50-ата минута след подаване на Райън Сесиньон. Това е гол номер 265 за Хари Кейн с екипа на "шпорите". Той е само на едно попадение от абсолютния рекордьор в историята на Тотнъм - Джими Грийвс, който има 266.

Кейн може да изравни рекорда в мача с Арсенал, следващият уикенд. "Шпорите" приемат местния съперник в дербито на Северен Лондон на 15 януари.

Манчестър Юнайтед - Евертън 3:1 в мач за ФА Къп

Евертън се бори срещу Манчестър Юнайтед, ала мястото на 1/16-финалите е за "червените дяволи"

Автогол реши здравия сблъсък на "Олд Трафорд"

В другите ранни мачове от трети кръг на ФА Къп днес нямаше сериозни изненади. Саутхемптън успя да надвие Кристъл Палъс като гост с 2:1 в сблъсък на тимове от Висшата лига. Одсон Едуард откри за Орлите, но Джеймс Уорд Праус изравни от пряк-свободен удар. Адъм Армстронг донесе успеха на Светците след паузата.

Лестър отстрани четвъртодивизионния Джилингам с победа 1:0 като гост. Келеши Ихиеначо донесе успеха. Той е вкарал 16 гола от дебюта си в турнира за ФА Къп, няма друг играч с повече попадение в този период.

Престън надви 3:1 Хъдърсфийлд у дома в последният мач от 14,00 ч.