Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на ФА Къп, след като постигна домакински успех над Евертън с 3:1. Макар и турнирна битка, двата състава заложиха на най-доброто в своите редици, което позволи да се получи здрав мач с положения пред двете врати.

Началото беше повече от добро за "червените дяволи", които поведоха още в четвъртата минута чрез Антони. Бразилецът получи задължаващо подаване от Маркъс Рашфорд, след което успя да преодолее Пикфорд.

Бербатов: Вторият ми шампионски сезон с Манчестър Юнайтед е незабравим

"Тогава станах и голмайстор на първенството"

Десетина минути по-късно Евертън се върна в мача. Давид Де Хеа се намеси трагично в опит да изчисти крак остро подаване на близката му греда. В крайна сметка кълбото мина между неговите крака, а при създалото се меле най-съобразителен се оказа Конър Коуди, разписал се за 1:1.

Снимка 601616

Втората част стартира по неприятен начин за мениджъра на "карамелите" Франк Лампард. Младият специалист трябваше да извърши смяна заради тежката контузия в глезена на Алекс Иуоби. Така той без време се наложи да бъде заменен от Абдулай Доукуре.

След като през първото полувреме се превърна в герой, Конър Коуди влезе в ролята и на "грешника" в 52-ата минута. Маркъс Рашфорд проби по фланга, след което последва остро подаване. Бранителят на Евертън посегна да изчисти, но това се превърна във фатален автогол в мрежата на Пикфорд.

Именно английският национал оставяше мърсисайдци в мача, като малко след това изби по фантастичен начин изстрел от средна дистанция на Бруно Фернандеш.

Манчестър Юнайтед с първи трансфер за 2023 година

"Червените дяволи" взеха вратар

Евертън отказваше да се предаде, като изравни за втори път тази вечер. Радостта на "сините" обаче бързо беше потушена. Доминик-Калвърт Люин нямаше време да се зарадва особено на попадението, след като се прибегна до намесата на ВАР. Системата реши, че още в развитието на атаката техен играч е бил в положение на засада.

Снимка 601617

Ерик тен Хааг направи необходимите смени, за да успокои темпа на игра, но напрежение все пак не липсваше, като в даденото от съдията продължение Давид Де Хеа спаси майсторски при удар в близкия му ъгъл, отправен от Грей.

Няколко атаки по-късно пробив на резервата Алехандро Гарначо завърши с неговото фаулиране в наказателното поле на Евертън. Реферът Дарън Инглънд не се поколеба да посочи дузпата, а Маркъс Рашфорд оформи крайното 3:1 с хладнокръвно изпълнение от бялата точка.

Легенда на Юнайтед: Пиехме само когато празнувахме трофеи, а тогава това беше доста често

Неманя Видич разкрива неща от кухнята на "червените дяволи"