Лестър успя да измъкне точка при домакинството на Стоук Сити в мач от поредния кръг на Висшата лига. Двата отбора завършиха при равенство 1:1, а домакините май трябва да са по-доволни от хикса.

Двубоят беше доста напрегнат, но головите положения като цяло не бяха кой знае колко.

По-чистите бяха за гостуващия отбор, който можеше да открие в 12-ата минута чрез Диуф, но ударът на последния бе спасен от Каспър Шмайхел.

Лестър отговори с атака чрез Марез, който опита с фалцов удар извън наказателното поле да порази целта, но не успя.

Малко преди края на полувремето обаче това стори Шакири.

Швейцарският национал напредна в половината на домакините и с хубав плътен удар от дъгата пред наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Шмайхел - 1:0 за Стоук!

През втората част Шакири можеше да удвои при нов удар от дистанция, виждайки че Шмайхел не е на точната позиция, но топката мина до гредата.

Лестър все пак успя да възстанови паритета 20 минути преди края на срещата.

Марк Олбрайтън центрира отдясно, а вратарят Джак Бътланд не успя да улови острата топка и я изпусна в мрежата си за крайното 1:1.

Лестър - Стоук 1:1

0:1 Шакири 43'
1:1 Бътланд 70-авт.'