Испания се класира за полуфинали на футболния турнир в Токио. "Ла Фурия" се наложи с 5:2 над Кот д'Ивоар след продължения. В редовното време срещата завърши драматично 2:2.

Африканците излязоха напред в резултата в 10-ата минута. Ерик Баи се измъкна от защитник на испанците и вкара след центриране от корнер на Макс Градел.

След половин час игра Испания изравни. Синго сбърка при центриране на Мерино и опита да върне на вратаря си. Това обаче се превърна в асистенция за Дани Олмо, който се разписа.

В първата минута на добавеното време на мача Кот д'Ивоар отново излезе напред. Куаси Ебуе намери Макс Градел, който с удар по диагонала не остави шансове на Симон. Три минути след това резервата Рафа Мир прати срещата в продължение. Защитата на "слоновете" не се ориентира добре при центриране в наказателното поле и позволи на деветката да вкара за 2:2.

В 98-ата минута Испания получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ерик Баи. Зад топката застана Микел Оярсабал, който вкара за 3:2.

Мир реши всичко в мача в 117-ата минута, а в 121-ата оформи крайното 5:2.