Осминафиналите се оказаха непреодолимо препятствие за двамата най-високопоставени в основната схема на турнира на клей в Бощад (Швеция). Мадпреварата е една от трите от ATP 250, които се провеждат в първата седмица след "Уимбълдън".

Французинът Жереми Шарди наниза 12 са срещу №1 Кристиан Гарин (Чили) и се наложи с 6-4, 6-4 за 1 час и 34 минути.

"Обичам Швеция, обичам Бощад, но до сега не съм печелил мач", сподели Шарди. "Всяко година опитвам и сега нещата се получават".

Световният №80 ще срещне на четвъртфинал втората ракета на Чили - Николас Джари, който натъжи домакините, елиминирайки единият от братята Имер - Микаел със 7-5, 6-3 за 1 час и 41 минути. Джари направи четири пробива в двубоя.

Трудна победа за Джон Иснър на старта в Нюпорт

Гигантът има три титли от последния за сезона турнир на трева

Шведският тенис, в миналото един от най-силните, е в сериозна криза и има само двама участници в основната схема - братята Имер, които използват "уайлд кард".

В долната част на схемата испанецът Алберт Рамос Виньолас мина лесно през поставения под №2 свой сънародник Фернандо Вердаско с 6-4, 6-2. Това осигури му испански четвъртфинал срещу Роберто Карбайес Баена.

Днес ще се изиграят останалите 4 осминафинали, а утре са битките в Топ 8.

Резултати от кръг №2 - осминафинали на турнира на клей от ATP 250 в Бощад (Швеция):

Жереми Шарди (Франция) - Кристиан Гарин (Чили, №1) 6-4, 6-4

Николас Джари (Чили, №5) - Миакел Имер (Швеция, УК) 7-5, 6-3