Водачът на схемата и фаворит за титла на турнира на трева в Нюпорт (САЩ), Джон Иснър се класира трудно за четвъртфинал.

Иснър е трикратен шампион в надпреварата от ATP 250 от 2011 г., 2012г. и 2017г. Той направи 25 аса срещу поляка Камил Майчржак и отрази и петте точки за пробив, пред които беше изпавен.

Кристофър Юбанкс детронира Стив Джонсън в Нюпорт

Турнирът е последен от ATP на трева за 2019 година

"Не беше лесно, играх дълъг мач, продължил 2 часа и 8 минути. Условията бяха брутални. Беше много ветровито, а влагата е повее от 90%", сподели Иснър след мача завършил пти резултат 6-4, 6-7(5), 6-3.

Следващият съперник на гиганта е австралиецът Матю Ебдън, справил се академично с Денис Кудла (САЩ) с 6-2, 6-2.

Французинът Адриан Манарино, който е под №2 в схемата загуби единствената си среща. Той беше отстранен от друг представител на домакините Тенис Сандгрен след 1-6, 4-6. Австралиецът Джордан Томпсън, който е №3 също напусна надпревараа след загуба от испанеца Марсел Гранойерс с 2-6, 6-7(6).

Последният турнир на трева за сезона ни връща във Викторианската епоха

Надпреварата в Нюпорт се играе на кортовете от първите години на Откритото първенство на САЩ

За четвъртфиналите се класираха Юго Юмбер, Иля Ивашка, Миша Зверев и Александър Бублик.

Резултати от кръг №2 - осминафинали на турнира на трева от ATP 250 в Нюпорт (САЩ):

Джон Иснър (САЩ, №1) - Камил Майчрцак (Полша) 6-4, 6-7(5), 6-3

Матю Ебдън (Австралия) - Денис Кудла (САЩ) 6-2, 6-2

Юго Юмбер (Франция, №4) - Рамкумар Раманатан (САЩ) 7-6(5), 6-0

Иля Ивашка (Беларус) - Кристофъе Юбанкс (САЩ, УК) 6-4, 6-3

Миша Зверев (Германия) - Гуидо Андреоци (Аржентина) 6-4, 6-4

Александър Бублик (Казахстан, №7) - Виктор Троицки (Сърбия, кв.) 3-6, 6-3, 6-3

Тенис Сандгрен (САЩ) - Адриан Манарино (Франция, №2) 6-4, 6-1