Поставената под №2 на Bucharest BRD Open, словачка Виктория Кузмова се класира комфортно за четвъртфинал в надпреварата на клей от WTA International. Кузмова премина през австралийската квалификантка Джейми Фурлис с успех със 7-5, 6-2.

Фабио Фонини се отказа след 37 минути игра в Умаг

Италианецът беше водач на схемата на турнира от ATP 250

Словачката направи пробив в първите геймове на двата сета, но имаше нужда от повече от 90 минути на корта за да продължи напред. Ключовата партия в мача беше предпоследната в първата част, когато Фурлис спаси 7 точки за пробив, но загуби осмата. В предишната партия Кузмова спаси сетбол на собствено подаване.

"Беше трудно. Тя игра наистина добре. Имахме няколко тежки разигравания и тя ми пусна няколко много къси топки", сподели Кузмова след победата. Класирането в Топ 8 на словачаката е първо след това в Дубай през февруари.

В основната схема в Букурещ игра и българката Изабелла Шиникова, която попадна в нея като лъки лузър".