Виктория Томова отпадна на полуфиналите на тенис турнира на трева от сериите WTA 500 в немския град Бад Хомбург, с награден фонд 802 237 евро. Тя загуби с 0:6, 6:7 (6) от Дона Векич, след час и 41 минути игра.

Това бе втори полуфинал за Томова през сезона, след достигането й до най-добрите четири в Рабат, през май.

Хърватката спечели осем поредни гейма и поведе със сет и 2:0 във втората част. След това 29-годишната софиянка, преминала през квалификациите, намали пасива си до 1:2. 49-та в световната ранглиста Векич си върна аванса от два гейма.

Томова пропусна две точки за пробив при изоставане от 2:3, но направи обрат до 5:4. Последва равностойна игра, довела до тайбрек. В него националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" имаше преднина от 4:2, но допусна обрат до 6:8, губейки двубоя.

Преди днешния мач Томова постигна четири поредни победи в турнира. С блестящото си представяне Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени.

Българката вече има 1223 точки и ще бъде №48 в началото на другата седмица. Тя участва в първи полуфинал на тревна настилка в кариерата си и дебютен в състезание от сериите WTA 500.