Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби драматично с 1:2 сета от бившата номер 1 в света Серина Уилямс на старта на турнира на трева в Ийстбърн. В драматичен двубой Пиронкова отстъпи с 6:1, 3:6, 4:6 след малко повече от два часа игра. Срещата се очакваше с огромен интерес, тъй като бе официално завръщане на корта на американката след близо една година.

Мачът на централния корт започна по впечатляващ за Пиронкова начин. Нашето момиче стартира вихрено и спечели сета с 6:1 за по-малко от 30 минути игра. В този момент на корта ясно се видя липсата на игрова практика на Серина Уилямс, която често грешеше от наглед елементарни позиции.

Пиронкова можеше да нанесе сериозен удар в началото на втория сет, когато пропиля две възможности за пробив. Това в крайна сметка се оказа фатално, защото Уилямс не само спаси подаването си, но с първия си пробив поведе с 3:0. До края на сета двете взимаха подаванията си, което доведе до 6:3 за американката и изравняване на резултата.

В решителния трети сет Уилямс взе първа инициативата и поведе с 2:0. Пиронкова отговори подобаващо и изравни за 2:2, след което обаче допусна нов пробив и загуби мача.

По този начин Серина Уилямс записа втора победа над Пиронкова от два мача. Освен това бившата номер 1 последва примера на сестра си, която също след 3 сета намери място във втори кръг на турнира.

След мача Уилямс не спести добри думи за българката. „Цветана играе страхотно. Не бях особено щастлива, когато видях жребия. Знам, че миналата година тя победи сестра ми на Уимбълдън и очаквах труден мач. Радвам се, че се справих. Сега имам нужда от подкрепа, за да върна формата си", каза американката.