Цветана Пиронкова се класира за основната схема на Аустрелиън Оупън 2021 след като записа победа над Маргарита Гаспарян.

Българката се наложи с 2:0 сета 6:3; 7:6 след малко по-малко от 90 минути игра.

Преди това българката постигна победи над южнокорейката На-Ле Хан с 6:0, 3:6, 6:1, и над японката Киока Окамура с 6:0, 6:1.

Пиронкова започна перфектно срещата и поведе с 3:0. Гаспарян обаче отвърна с три безответни гейма и изравни на 3:3, съобщава bgtennis.bg.

Пиронкова на победа от основната схема на Australian Open

Наложи се над корейка

Цвети успя да спре серията на Гаспарян за да поведе отново с 4:3. В 8-ия гейм Гаспарян поведе с 30:15, но българката отвърна с три поредни точки и пробив за 5:3. Той се оказа решаващ за изхода от този първи сет, защото като Пиронкова спечели последвалото си подаване, а с това и тази част с 6:3.

Във втория сет Гаспарян успя да дръпне в резултата с 3:0. След това Цвети взе инициативата и изравни на 3:3. Последваха разменени спечелени подавания до 5:5. Тогава Пиронокова успя да стигне до пробив и да сервира за мача. На собствено подаване българката затвори мача от петата си възможност.

Надпреварата в Мелбърн започва на 8 февруари.