Цветана Пиронкова победи корейката На-Лае Хан в квалификациите на Australian Open. Това е втори успех за българката в турнира след като се справи с яконкта Киока Окамура. Пиронкова се наложи с 6:0, 3:6, 1:6.

Така Спортист номер 1 на България за 2020 година е само на победа от основната схема на турнира от Големия шлем. Основният етап на надпреварата започва на 8 февруари. Преди това всички тенисисти ще трябва да изкарат задължителна 14-дневна карантина.

Причината - заради епидемиологичната обстановка в света, квалификациите за първата за сезона надпревара от Шлема се провеждат в Дубай при жените и в Доха при мъжете.

Цвети Пиронкова срещу корейка във втория квалификационен кръг на Australian Open

Утре на корта излизат Вики Томова и Изабелла Шиникова

Пиронкова се наложи с лекота в първата част и поведе след само 29 минути на корта, без да загуби нито гейм.

Азиатката успя да изравни играта през втората част и първа взе аванс, пробивайки за преднина 3:1 гейма. Българката навакса изоставането си в седмия гейм, но веднага след това допусна нов пробив и загуби сета.

Пиронкова сътвори страхотна финална част и след два пробива поведе с 4:0 гейма. Пловдивчанката затвори мача след 6:1 след малко над 2 часа игра.

Във финалния трети кръг на квалификациите Пиронкова се изправя срещу победителката от двубоя между Маргарита Гаспарян (Русия) и Мариам Болквадзе (Грузия).